دفترICT ومخابرات روستای گلیه

اطلاع رسانی در مورد خدمات پستی ، بانکی ومخابرات روستایی

آسفالت راه روستایی کردستان در رتبه آخر بین استانهاست

۲۰ بهمن ۱۳۸۹
Imageرئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی وضعیت این استان از لحاظ بهره مندی از آسفالت در راه روستایی را جزو استان های آخر کشو اعلام کرد. اقبال محمدی شامگاه پنج شنبه در جریان بازدید از پروژه های راه روستایی مسیر ژاوورد، اظهار داشت: علیرغم تمامی اقدامات و تلاش های صورت گرفته ولی متاسفانه استان کردستان در حوزه بهره مندی از آسفالت در راه روستایی جزو استان های آخر کشور به شمار می رود.وی عنوان کرد: با توجه به ضعیف بودن زیرساخت های لازم از یک سو و همچنین وضعیت جغرافیای استان از سوی دیگر باعث شده است تا میزان بهره مندی از آسفالت در راه های روستایی استان کردستان در پائین ترین حد ممکن باشد و به همین دلیل باید این بخش با نگاه ویژه تری مورد توجه مسئولان کشوری و استانی در حوزه راه و ترابری قرار گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: توجه به اجرایی کردن پروژه های مختلف راهسازی به ویژه در مناطق روستایی و تلاش برای جذب اعتبارات بیشتر در این حوزه از جمله مهمترین نیازهای استان است که این مهم طی سه سال گذشته در دستور کار مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.
وی با اشاره به وضعیت راه های روستایی در شهرستان های مریوان و سروآباد گفت: با توجه به تعداد بالای روستاها در این دو شهرستان، اقدامات مختلفی در جهت جذب اعتبارات بیشتر برای این بخش صورت گرفته است و خوشبختانه در سه سال اخیر چندین پروژه در این دو شهرستان اجرا و به بهره برداری رسیده است.
محمدی افزود: در سال جاری و با پیگیری های صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی و مکاتبات مختلف با مسئولان وزارت راه و ترابری، موفق به جذب اعتبار 15 میلیارد ریالی خارج از بودجه عمرانی استان در جهت اجرای پروژه های راه روستایی در این دو شهرستان شدیم.
نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این اعتبار در سه پروژه شامل قطعه دوم جاده روستایی بیساران - ژان - هرسین، قطعه اول جاده پایگلان - ژنین - آریان و ادامه مسیر اواران به سمت بلبر و سلین هزینه خواهد شد.
وی در پایان یادآور شد: با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل راه و ترابری استان کردستان این 15 میلیارد ریال اعتبار جذب و مراحل مقدماتی برای انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار برای اجرای این سه پروژه نیز صورت گرفته است و هر سه پروژه در دهه مبارک فجر کلنگ زنی خواهد شد
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۴ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۶:۴ بعد از ظهر  توسط مدیر سایت  | 

تولد 105 پسر به ازاي هر 100 دختر در كردستان

مديركل ثبت احوال استان كردستان گفت: به ازاي هر 100 دختر، 105 پسر در كردستان متولد مي‌شود. عبدالله خسروي‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج از افزايش 0.05 درصدي ولادت پسر نسبت به دختر در اين استان خبر داد و اظهار داشت: آمار زاد و ولد در 9 ماهه سال 89 به ازاي هر صد ولادت دختر 105 ولادت پسر در اين استان به ثبت رسيده است.
وي همچنين به آمار ازدواج و طلاق در كردستان اشاره و تصريح كرد: بيشترين ازدواج و طلاق مردان و زنان در استان طي 9 ماهه سال جاري در گروه سني 20 تا 24 سال رخ داده است.
مديركل ثبت احوال استان كردستان با اشاره به كاهش 0.73 درصد كاهش ازدواج در استان خاطرنشان كرد: در 9 ماهه سال جاري 14 هزار و 805 واقعه ازدواج به ثبت رسيده كه اين آمار در مدت مشابه سال قبل 14 هزار و 915 واقعه بوده است.
خسروي‌زاده اضافه كرد: همچنين در همين مدت در سال گذشته 2 هزار و 406 واقعه طلاق در كردستان ثبت شده كه اين ميزان امسال با 4.07 درصد كاهش به 2 هزار و 520 واقعه رسيده است.
مديركل ثبت احوال استان كردستان خاطرنشان كرد: بيشتر از 13 درصد طلاق‌هايي كه در كردستان به وقوع مي‌پيوندد در طول زمان كمتر از يكسال ازدواج است.
وي بيشترين علت زمينه چنين معظلي را آشنايي‌هاي خياباني و عدم شناخت طرفين نسبت به يكديگر از نظر گفتار، رفتار و اخلاق خانوادگي عنوان كرد.
خسروي‌زاده در پايان به واقعه فوت در كردستان اشاره و تصريح كرد: در 9 ماهه سال جاري 5 هزار و 944 در اين استان فوت شده‌اند كه در مقايسه با آمار 5 هزار و 887 واقعه در مدت مشابه سال قبل حدود 0.97 درصد افزايش دارد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۶:۱۶ بعد از ظهر  توسط مدیر سایت  | 

" نشست مطبوعاتی مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان

مهندس محمد سعید احمدی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات استان کردستان به مناسبت دهه مبارک فجر در یک نشست مطبوعاتی ورادیو تلویزیونی به تشریح عملکرد شرکت مخابرات و پروژه های قابل افتتاح دهه مبارک پرداخت .

      مهندس احمدی ضمن تبریک ایام ا...دهه مبارک فجر و تبیین اهمیت مخابرات در دنیای کنونی به ارزش ارتباطات درجامعه اشاره نمود واذعان داشت:از 8000 خط تلفن ثابت ابتدای انقلاب به 576584شماره منصوبه دراستان رسیده ایم که 451783شماره آن با ضریب نفوذ 30.45درصد در مناطق شهری و روستایی مشغول به کار میباشد.

   وافزود: اولین سایت BTSکه در سال 1375 در سنندج نصب گردید 20مشترک همراه که اکثرا سرویس مدیران دولتی بود آغاز بکار نمود که درحال حاضر 791134 شماره سیم کارت همراه اول فعال میباشد با ضریب نفوذ 46.39که 215722 شماره سیم کارت دائمی بوده و 575412 شماره نیز اعتباری میباشد .ایشان در تشریح وضعیت تلفن همراه یادآور شد که سوئیچ MSCبا ظرفیت 1200000شماره در استان نصب است که با 6سیستم BSCو 361 سایت BTS پوشش تلفن همراه کلیه شهرهای استان و بیش از 92درصد جاده های اصلی و قسمت اعظمی از روستاهای همجوار جاده ای را تامین مینماید.

     رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت  مخابرات استان خاطر نشان کرد:دربحث ارتباطات روستایی که از محورهای اصلی توسعه و از سیلستهای اصولی نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب میشود 170 سایت WLLکه واگذاری تلفن روستایی به صورت بی سیم هست علاوه بر تامین ارتباط تلفن خانگی با برقراری رومینگ تلفن همراه پوشش تلفن همراه در روستاهای موجود را تامین مینماید .

    وی گفت:درحال حاضر 1588 روستای استان دارای ارتباط بوده و 1221روستا نیز تلفن خانگی در منازلشان زنگ

می خورد ودر بحث پیشخوان دولت الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیکی و پست و اینترنت و خدمات بانکی به روستائیان 191 دفتر به سیستم ICTمجهز گردیده است .

 مهندس احمدی با اشاره به 5079کلیومتر فیبر نوری وارتباط تمامی شهرهای استان به هم وهمچنین ارتباط با استانهای همجوار وبسترسازی ارتباط با کشور همسایه از راه اندازی 12000 پورت دیتای استان خبرداد و گفت که درحال حاضر 2410پورت نصب شده و 1187پورت دایری استان است که به محض راه اندازی 12000پورت قابلیت واگذاری ADSLودیتای مورد نیاز ادارات و ارگانها ی استان تامین میگردد.

وی همچنین به افتتاح 83 پروژه مخابراتی با اعتبار 65میلیاردو149میلیون ریال در دهه مبارک فجر اشاره نمود که یک  مورد مرکز تلفن ثابت 256شماره ای ویک موردتوسعه سایت BTSو81 مورد تاسیس و راه اندازی سایت WLL و واگذاری تلفن خانگی روستائیان است که طی مراسمی به صورت همزمان قابل افتتاح میباشد.

وی در پایان ضمن اشاره به بحث هدفمندی یارانه ها و نقش مخابرات دراین مورد به راه اندازی سامانه 1818خدمات الکترونیکی تلفن ثابت و 09990 خدمات الکترونیکی تلفن همراه به جهت کاهش بار ترافیکی وصرفه جویی در وقت و هزینه و سوخت مشترکان دراین زمینه درراستای کاهش مراجعه به دفاتر خدماتی و بانکهاو... مطالبی را یائدآور شد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۰ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۱:۵۵ قبل از ظهر  توسط مدیر سایت  |